www.aquaris.com.pl

Wycieczki dwudniowe



RELIGIE NA PODLASIU 


Program:
  • Tykocin - Muzeum, Kościół pw. Świętej Trójcy, cmentarz żydowski, rynek 
  • Białystok - Pałac i Ogrody Branickicich
  • Supraśl - Muzeum Ikon, męski klasztor prawosławny
  • Bohoniki - meczet, cmentarz muzułmański
  • Kruszyniany - meczet, cmentarz tatarski 


ZAMOŚĆ - ROZTOCZE

Program:
  • Zamość - Rynek Wielki, Pałac Zamoyskich, Akademia Zamojska, Synagoga, Katedra, Twierdza, Trasa Turysyczna w Bastionie VII, Rotunda 
  • Krasnobród - rezerwat św. Roch, kapliczka "Na Wodzie" 
  • Susiec - ścieżka przyrodnicza w rezerwacie "Szumy nad Tanwią" 
  • Zwierzyniec - Kościół na Wodzie, Muzeum Roztoczańskiego Parku Narodowego, stawy Echo, ostoja konika polskiego, Bukowa Góra


ZAMOŚĆ - CHEŁM

    Program: 
    • Zamość  -  Rynek Wielki, Pałac Zamoyskich, Akademia Zamojska, Synagoga, Katedra, Twierdza, Trasa Turysyczna w Bastionie VII, Rotunda 
    • Chełm - podziemia kredowe, zespół klasztorny popijarski, grekokatolicka cerkiew św. Mikołaja i seminarium, prawosławna cerkiew parafialna

 
SUWALSZCZYZNA

Program:
  • Augustów - Muzeum Ziemi Augustowskiej, Stara Poczta, dworek generała Prądzyńskiego; Kanał Augustowski, rejs statkiem po jeziorze 
  • Studzieniczna - Sanktuarium Maryjne, Kaplica z cudownym obrazem Matki Boskiej Studzienicznej, drewniany kościółek, dzwonnica i Pomnik Papieża 
  • Przewieź - śluza 
  • Wigry - zespól klasztoru Kamedułów 
  • Sejny - zespół klasztoru Dominikanów, synagoga 


KAZIMIERZ DOLNY – NAŁĘCZÓW - PUŁAWY

Program:
  • Kazimierz Dolny - Muzeum Przyrodnicze, zespół miejski z kościołem farnym, punkt widokowy na Górze Trzech Krzyży, rejs statkiem turystycznym po Wiśle, spacer wąwozami lessowymi 
  • Nałęczów - uzdrowisko, Muzeum Bolesława Prusa i Stefana Żeromskiego, park zdrojowy
  • Puławy - Pałac Czartoryskich, ogród w stylu angielskim, światynia Sybilii  


MAZURY -  DZIEWICZA PRZYRODA

Program:
  • Św. Lipka - Sanktuarium Maryjne
  • Reszel - zamek biskupów warmińskich, gotyckie mosty
  • Gierłoż - ruiny kwatery Hitlera
  • Giżycko - twierdza Boyen
  • jeziora mazurskie - rejs statkiem Mikołajiki - Ruciane Nida


LUBELSZCZYZNA

Program:
  • Lublin - Zamek Kazimierza Wielkiego i kaplica Trójcy Św., Brama Grodzka i Krakowska, Ratusz, Archikatedra Lubelska, magnackie rezydencje, spektakl w Teatrze im. Juliusza Ostrewy
  • Majdanek - Muzeum byłego Obozu Koncentracyjnego
  • Kozłówka - Muzeum Zamoyskich 


TORUŃ – GOLUB-DOBRZYŃ – PŁOCK    

Program:
  • Toruń - Rynek i Ratusz Staromiejski, Katedra Św, Janów, Kościół NMP, rodzinny dom Mikołaja Kopernika, Krzywa wieża, ruiny zamku krzyżackiego, degustacja tradycyjnych pierników
  • Golub - Dobrzyń - spotkanie z duchami i rycerzami na zamku krzyżackim
  • Płock - Muzeum Mazowieckie, wzgórze Tumskie 

Partnerzy

Powiatowy WOPR w Sokołowie Podlaskim