www.aquaris.com.pl

Aktualności

 • Wycieczki szkolne i pracownicze Wycieczki szkolne i pracownicze Wycieczki szkolne i pracownicze Wycieczki szkolne i pracownicze
  Wycieczki szkolne i pracownicze
  ZAPRASZAMY !!!
 • Zapisz dziecko na basen !!! Zapisz dziecko na basen !!! Zapisz dziecko na basen !!! Zapisz dziecko na basen !!!
  Zapisz dziecko na basen !!!
  Uczymy pływać od 3 roku życia !!!

 • Praca dla pilotów wycieczek ! Praca dla pilotów wycieczek ! Praca dla pilotów wycieczek ! Praca dla pilotów wycieczek ! Praca dla pilotów wycieczek !
  Praca dla pilotów wycieczek !
  Poszukujemy ludzi z pasją !

Strona główna

03.09.2016

Obóz młodzieżowy KALWA 2016


Upalny, pierwszy dzień pobytu zachęcił do skorzystania z kąpieli w jeziorze i „szusowania” na zjeżdżalni. Tego samego dnia 25- osobowa grupa wypłynęła z ośrodka kajakami,  by spędzić noc na dzikim obozowisku. Rozbili namioty, przygotowali ognisko i praktycznie całą noc spędzili przy nim. Przy okazji okazało się, że w grupie jest kilku wybitnych śpiewaków, którzy przy akompaniamencie gitary wykonywali popularne utwory.
Pozostała na miejscu grupa, przeważnie młodszych uczestników, przeżyła też emocjonujący wieczór uczestnicząc w leśnych podchodach. Wykonali sprawnie wszystkie zadania, a znalezionym na końcu trofeum okazał się ogromny arbuz, który stał się przyczynkiem do wspaniałej uczty.
Kilkudniowy pobyt obfitował też w różnorodne zajęcia sportowe. Dzieci, podzielone na cztery grupy, ćwiczyły pod opieką instruktorów koszykówkę, siatkówkę, jazdę na rolkach, tenis. Grały w piłkę nożną, unihokeja, badmintona. To są zawsze stałe elementy pobytu w ośrodku „Kalwa”. Oprócz tego oczywiście basen - odbywały się regularne zajęcia pod opiekę trenerów pływania.
Ważnym wydarzeniem pobytu był mecz piłki siatkowej: kadra – wszyscy uczestnicy, podzieleni na grupy, zakończony oczywiście zwycięstwem tych bardziej doświadczonych. Kontynuacją zmagań stała się spartakiada, gdzie w różnorodnych konkurencjach uczestniczyli wszyscy obozowicze.
Dzieci sprawdzały również swoje umiejętności akrobatyczne wędrując chociażby po przeszkodach w parku linowym czy budując różnorodne piramidy.
Całość pobytu uzupełniały różne zajęcia integracyjne: kalambury, konkursy na dyskotece, wspólne śpiewanie przy ognisku na plaży i oczywiście wyczekiwane z niepokojem przez obozowych nowicjuszy – otrzęsiny.

Przebywanie wśród nieskażonej mazurskiej przyrody, zajęcia na świeżym powietrzu, obcowanie w grupach rówieśniczych i fachowa opieka instruktorska na pewno sprawiły, że trudno było opuszczać gościnny ośrodek nad jeziorem Kalwa. Uśmiechnięci i pełni wrażeń uczestnicy obiecali spotkanie za rok.


powrót

Partnerzy

Powiatowy WOPR w Sokołowie Podlaskim