ROZTOCZE - MAGICZNE MIEJSCE

Roztocze to kraina łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem. Jej nazwa wywodzi się z pochodzącymi z gwary słowami: „roztocz” czy „roztoka”, co znaczy miejsce, w którym rozchodzą się potoki. Różnorodna historia tej ziemi to bogactwo  pałaców, dworków, kościołów i kapliczek.

Polecamy dla uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Program:

 • Zamość – Rynek Wielki – poznamy jeden z najwspanialszych placów Europy! Zaprojektowany na wzór antycznego „forum publicum” lub włoskiej „piazzy”, otoczony kamienicami mieszczańskimi z arkadowymi podcieniami; przejdziemy do Pałacu Zamoyskich – dawnej rezydencji założyciela miasta Jana Zamoyskiego i rodziny Zamoyskich oraz Akademii Zamojskiej – uczelni założonej przez Jana Zamoyskiego. Była pierwszą prywatną uczelnią, a trzecią, po krakowskiej i wileńskiej, uczelnią Rzeczypospolitej. Kolejne obiekty na naszej trasie to wybudowana w centrum dzielnicy żydowskiej Synagoga – jedna z najpiękniejszych synagog w Polsce. Na uwagę zasługuje wnętrze sali modlitw; Katedra Zmartwychwstania Pańskiego i św. –  jedna z najwspanialszych polskich świątyń! Katedrę ufundował Jan Zamoyski .jako wotum dziękczynne za liczne zwycięstwa. W „państwie zamojskim” odgrywała tę samą rolę, co katedra wawelska w Rzeczypospolitej; Twierdza Zamość  – Trasa Turystyczna w Bastionie VII oraz Nadszańca – liczy ok. 0,5 km. Prowadzi przez podziemne korytarze i galerie strzelnicze. Na Nadszańcu znajduje się taras widokowy oraz kolekcja armat; Rotunda –  miała za zadanie umacniać obronność miasta. Przetrwała do czasów obecnych w niezmienionym kształcie. Wzdłuż alei prowadzącej do Rotundy i dookoła jej murów znajduje się cmentarz. 
 • Krasnobród – docieramy na Roztocze! wejdziemy do rezerwatu św. Roch – jego obszar wynosi ponad 200 ha! Na skraju zbudowana została kaplica świętego Rocha (stąd nazwa rezerwatu). Chronione są tutaj głównie jodły, posiadające  imponujące rozmiary – obwód pnia niektórych drzew osiąga 300 cm a wysokość nawet 35 metrów! Wiek jodeł ocenia się na 250 lat!. Rosną tutaj również sosny, graby i buki; zatrzymamy się przy kapliczce „Na Wodzie” – miejscu kultu i pielgrzymek z całej Polski. Obiekt nazywany jest także „Kaplicą Objawień”, Wypływająca ze źródeł woda jest, według miejscowej ludności, lecznicza. Wiele osób zanurza w niej chore lub zmęczone części ciała.
 • Susiec – ścieżka przyrodnicza w rezerwacie „Szumy nad Tanwią” – to główna atrakcja rezerwatu – 24 progi skalne w korycie rzeki Tanwi, tworzące malownicze wodospady.
 • Zwierzyniec – Kościół pw. św. Jana Nepomucena – zwany „Na Wodzie” lub „Na Wyspie” – wybudowany został na terenie stawu Kościelnego; Ośrodek Edukacyjno – Muzealny Roztoczańskiego Parku Narodowego –  popularyzuje wiedzę o Roztoczańskim Parku Narodowym. W ośrodku czynna jest m.in. stała wystawa przyrodnicza wzbogacona multimedialnie; stawy Echo – ostoja konika polskiego – koniki polskie pojawiły się w Roztoczańskim Parku Narodowym w 1982 roku. Wtedy powstała hodowla rezerwatowa koników polskich, która przyjęła nazwę „Ostoja”. Koniki, nazywane polskimi mustangami, mają do dyspozycji: las, łąki, dolinę rzeki Świerszcz oraz trawiaste groble stawów „Echo”; Bukowa Góra – punkt widokowy na Roztocze Środkowe i położoną w malowniczym wąwozie wieś Sochy.
CENA: od 325 zł ( przy min. 45 uczestnikach)
 

Cena zawiera: transport, opłaty drogowe i parkingowe, opiekę pilota, usługi przewodników, wstępy do zwiedzanych obiektów, nocleg, wyżywienie – 1 x obiadokolacja, 1 x śniadanie, 1 x obiad ostatniego dnia wycieczki,udział 3 opiekunów, ubezpieczenie NNW, podatek VAT

Chcę otrzymać program wycieczki

  Nazwa instytucji

  Adres

  Imię i nazwisko osoby zgłaszającej

  Telefon

  Email

  Przewidywany termin wycieczki

  Przewidywana ilość uczestników

  Wiek uczestników

  Dodatkowe informacje o uczestnikach (np. czy w grupie są uczniowie niepełnosprawni)

  Proponowane zmiany programu (w przypadku braku zmian proszę zostawić puste miejsce)

  Uwagi

  roztocze

  Kontakt

  Biuro Turystyczne AQUARIS
  Grzegorz Wyszomierski

  08-330 Kosów Lacki, ul. Leśna 25

  Zadzwoń

  + 48 692 554 303

  Napisz

  info@aquaris.com.pl

  Koncesja Organizatorów i Pośredników Turystycznych nr 976 wydana przez Marszałka Województwa Mazowieckiego
  Gwarancja Ubezpieczeniowa Turystyczna M 515936
  SIGNAL IDUNA POLSKA

  NIP: 823 – 139 – 20 – 33
  REGON: 712577286

  Nr konta  PLN:  17 2490 0005 0000 4500 5304 7335
  Nr konta EURO:   PL 03 2490 0005 0000 4600 7424 4851

  Przewiń do góry