Podczas wycieczek szczególny nacisk kładziemy na profesjonalną kadrę pilotów i przewodników, właściwe miejsce zakwaterowania, zaufane firmy transportowe oraz odpowiednio dobrany program wycieczki. Programy modyfikujemy zgodnie z Państwa oczekiwaniami. Opracowujemy i realizujemy również programy na życzenie, nie uwzględnione w poniższej ofercie – to propozycja do samodzielnego skomponowania programu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


RELIGIE NA PODLASIU

Podlasie to bogactwo różnorodności! – etnicznych, kulturowych i religijnych. Na poznanie tych ostatnich zapraszamy zwiedzając podlaskie miasteczka przesiąknięte elementami religii, które do dzisiaj mają wpływ na kulturę i życie ich mieszkańców. 

Polecamy dla uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Program:

 • Tykocin – Wielka Synagoga – poczujemy atmosferę gminy żydowskiej, We wnętrzu dostrzeżemy tablice z napisami w języku hebrajskim i aramejskim; Zamek – zwiedzimy część zamku obejmującą skrzydło południowe z basztami Turmą i Rogową oraz część skrzydła północno – zachodniego; Kościół pw. Świętej Trójcy – doskonale zachowany barokowy zespół architektoniczny przekona nas o swoich o walorach historycznych i artystycznych; cmentarz żydowski – odwiedzimy najstarszy zachowany kirkut na Podlasiu; Rynek – pospacerujemy po pięknym centrum miasteczka otoczonym zabytkowymi, drewnianymi budynkami.
 • Białystok – Pałac i Ogrody Branickich – najpiękniejszy zabytek Białegostoku! Nazywany rezydencją Branickich lub Wersalem Podlaskim. Przekonamy się, że barokowe ogrody wokół pałacu są jednymi z najpiękniejszych w Polsce. Tego miejsca nie można pominąć na mapie turystycznej Podlasia!
 • Supraśl – Muzeum Ikon – poznajemy prawosławie – Muzeum znajduje się na terenie klasztoru, ma w swojej kolekcji ok. 1200 ikon, przedmiotów sakralnych i unikalnych fresków. Interaktywne, opatrzone oprawą świetlną, obrazowa i dźwiękowa Muzeum prezentuje sztukę sakralną prawosławia. Można w nim zobaczyć mnicha piszącego ikony w celi. Wizyta w Muzeum pozwali zrozumieć rolę ikon w Prawosławiu; Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy –  zwiedzimy klasztor prawosławny – jeden z pięciu w Polsce
 • Bohoniki – meczet – kolejna religia – muzułmańska – wejdziemy do jednej z dwóch świątyń muzułmańskich znajdujących się na Szlaku Tatarskim w województwie podlaskim; cmentarz muzułmański – Mizar – odwiedzimy największy w Polsce Muzułmański cmentarz, jeden z dwóch głównych nekropolii Tatarów polskich, nadal służący za miejsce pochówku   
 • Kruszyniany – meczet –  poznamy najstarszy w Polsce meczet muzułmański i cmentarz tatarski – mizar – bardzo zadbaną nekropolię, gdzie wszystkie nagrobki, nieco inne niż w religii chrześcijańskiej, zwrócone są na wschód.
CENA: od 255 zł ( przy min. 45 uczestnikach)
 
Cena zawiera: transport, opłaty drogowe i parkingowe, opiekę pilota, usługi przewodników, wstępy do zwiedzanych obiektów, nocleg, wyżywienie – 1 x obiadokolacja, 1 x śniadanie, 1 x obiad ostatniego dnia wycieczki, udział 3 opiekunów, ubezpieczenie NNW, podatek VAT
 


ROZTOCZE - MAGICZNE MIEJSCE

Roztocze to kraina łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem. Jej nazwa wywodzi się z pochodzącymi z gwary słowami: “roztocz” czy “roztoka”, co znaczy miejsce, w którym rozchodzą się potoki. Różnorodna historia tej ziemi to bogactwo  pałaców, dworków, kościołów i kapliczek.

Polecamy dla uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Program:

 • Zamość – Rynek Wielki – poznamy jeden z najwspanialszych placów Europy! Zaprojektowany na wzór antycznego „forum publicum” lub włoskiej „piazzy”, otoczony kamienicami mieszczańskimi z arkadowymi podcieniami; przejdziemy do Pałacu Zamoyskich – dawnej rezydencji założyciela miasta Jana Zamoyskiego i rodziny Zamoyskich oraz Akademii Zamojskiej – uczelni założonej przez Jana Zamoyskiego. Była pierwszą prywatną uczelnią, a trzecią, po krakowskiej i wileńskiej, uczelnią Rzeczypospolitej. Kolejne obiekty na naszej trasie to wybudowana w centrum dzielnicy żydowskiej Synagoga – jedna z najpiękniejszych synagog w Polsce. Na uwagę zasługuje wnętrze sali modlitw; Katedra Zmartwychwstania Pańskiego i św. –  jedna z najwspanialszych polskich świątyń! Katedrę ufundował Jan Zamoyski .jako wotum dziękczynne za liczne zwycięstwa. W „państwie zamojskim” odgrywała tę samą rolę, co katedra wawelska w Rzeczypospolitej; Twierdza Zamość  – Trasa Turystyczna w Bastionie VII oraz Nadszańca – liczy ok. 0,5 km. Prowadzi przez podziemne korytarze i galerie strzelnicze. Na Nadszańcu znajduje się taras widokowy oraz kolekcja armat; Rotunda –  miała za zadanie umacniać obronność miasta. Przetrwała do czasów obecnych w niezmienionym kształcie. Wzdłuż alei prowadzącej do Rotundy i dookoła jej murów znajduje się cmentarz. 
 • Krasnobród – docieramy na Roztocze! wejdziemy do rezerwatu św. Roch – jego obszar wynosi ponad 200 ha! Na skraju zbudowana została kaplica świętego Rocha (stąd nazwa rezerwatu). Chronione są tutaj głównie jodły, posiadające  imponujące rozmiary – obwód pnia niektórych drzew osiąga 300 cm a wysokość nawet 35 metrów! Wiek jodeł ocenia się na 250 lat!. Rosną tutaj również sosny, graby i buki; zatrzymamy się przy kapliczce “Na Wodzie” – miejscu kultu i pielgrzymek z całej Polski. Obiekt nazywany jest także „Kaplicą Objawień”, Wypływająca ze źródeł woda jest, według miejscowej ludności, lecznicza. Wiele osób zanurza w niej chore lub zmęczone części ciała.
 • Susiec – ścieżka przyrodnicza w rezerwacie “Szumy nad Tanwią” – to główna atrakcja rezerwatu – 24 progi skalne w korycie rzeki Tanwi, tworzące malownicze wodospady.
 • Zwierzyniec – Kościół pw. św. Jana Nepomucena – zwany “Na Wodzie” lub “Na Wyspie” – wybudowany został na terenie stawu Kościelnego; Ośrodek Edukacyjno – Muzealny Roztoczańskiego Parku Narodowego –  popularyzuje wiedzę o Roztoczańskim Parku Narodowym. W ośrodku czynna jest m.in. stała wystawa przyrodnicza wzbogacona multimedialnie; stawy Echo – ostoja konika polskiego – koniki polskie pojawiły się w Roztoczańskim Parku Narodowym w 1982 roku. Wtedy powstała hodowla rezerwatowa koników polskich, która przyjęła nazwę „Ostoja”. Koniki, nazywane polskimi mustangami, mają do dyspozycji: las, łąki, dolinę rzeki Świerszcz oraz trawiaste groble stawów „Echo”; Bukowa Góra – punkt widokowy na Roztocze Środkowe i położoną w malowniczym wąwozie wieś Sochy.
CENA: od 325 zł ( przy min. 45 uczestnikach)
 

Cena zawiera: transport, opłaty drogowe i parkingowe, opiekę pilota, usługi przewodników, wstępy do zwiedzanych obiektów, nocleg, wyżywienie – 1 x obiadokolacja, 1 x śniadanie, 1 x obiad ostatniego dnia wycieczki,udział 3 opiekunów, ubezpieczenie NNW, podatek VAT

zamość
zamosc 2


ZAMOŚĆ I CHEŁM - ATRAKCJE LUBELSZCZYZNY

Unikatowe i piękne miejsca Lubelszczyzny – Zamość, którego symbolem jest wpisane na  Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Stare Miasto i Chełm, leżący na kredowej skale z zabytkową Kopalnią Kredy. 

Polecamy dla uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Program:

  • Zamość – Rynek Wielki – poznamy jeden z najwspanialszych placów Europy! Zaprojektowany na wzór antycznego „forum publicum” lub włoskiej „piazzy”, otoczony jest kamienicami mieszczańskimi z arkadowymi podcieniami; przejdziemy do Pałacu Zamoyskich – dawnej rezydencji założyciela miasta Jana Zamoyskiego i rodziny Zamoyskich oraz Akademii Zamojskiej – uczelni założonej przez Jana Zamoyskiego. Była pierwszą prywatną uczelnią, a trzecią, po krakowskiej i wileńskiej, uczelnią Rzeczypospolitej. Kolejne obiekty na naszej trasie to: wybudowana w centrum dzielnicy żydowskiej Synagoga – jedna z najpiękniejszych synagog w Polsce! Na uwagę w niej zasługuje wnętrze sali modlitw; Katedra Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła –  jedna z najwspanialszych polskich świątyń! Katedrę ufundował Jan Zamoyski .jako wotum dziękczynne za liczne zwycięstwa. W „państwie zamojskim” odgrywała tę samą rolę, co katedra wawelska w Rzeczypospolitej; Twierdza Zamość  – Trasa Turystyczna w Bastionie VII oraz Nadszańca – liczy ok. 0,5 km. Prowadzi przez podziemne korytarze i galerie strzelnicze. Na Nadszańcu znajduje się taras widokowy oraz kolekcja armat; Rotunda – miała za zadanie umacniać obronność miasta. Przetrwała do czasów obecnych w niezmienionym kształcie. Wzdłuż alei prowadzącej do Rotundy i dookoła jej murów znajduje się cmentarz. 
  • Chełm – podziemia kredowe – unikatowy na skalę światową labirynt podziemnych korytarzy wykutych w skale kredowej, której złoża zalegają obficie pod powierzchnią miasta. Ciągną się one pod Starym Miastem; zespół klasztorny popijarski – barokowy zespół architektoniczny, Główne obiekty to Kościół Parafialny pw. Rozesłania Świętych Apostołów oraz Kolegium; cerkiew św. Mikołaja i seminarium – unicka, a następnie prawosławna cerkiew przy seminarium duchownym; prawosławna cerkiew parafialna – świątynia zbudowana jako cerkiew wojskowa. Po odzyskaniu niepodległości przez Polskę jako jedyna z cerkwi Chełma nie została  zburzona i otrzymała honorową rangę soboru. 
CENA: od 315 zł ( przy min. 45 uczestnikach)
 
Cena zawiera: transport, opłaty drogowe i parkingowe, opiekę pilota, usługi przewodników, wstępy do zwiedzanych obiektów, nocleg, wyżywienie – 1 x obiadokolacja, 1 x śniadanie, 1 x obiad ostatniego dnia wycieczki, udział 3 opiekunów, ubezpieczenie NNW, podatek VAT
  


ZIELONE PŁUCA SUWALSZCZYZNY

Unikatowy pod względem przyrodniczym obszar naszego kraju. Charakterystyczne ukształtowanie terenu, liczne rzeki i jeziora, parki narodowe i krajobrazowe, a także rezerwaty przyrody stanowią najbardziej atrakcyjne ekologicznie miejsce na mapie Polski. 

Polecamy dla uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Program:

 • Augustów – Muzeum Ziemi Augustowskiej – miejsce, które przybliży historię regionu Augustowa i okolic. Najbardziej cenne muzealia – dokument potwierdzający prawa przedmieszczanom Augustowa z podpisem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz teczka rękopisów z notatkami Ignacego Prądzyńskiego . Polecamy lekcje muzealne dostosowane do danej grupy wiekowej; Stara Poczta – warty zobaczenia dawny kompleks pocztowy składający się z budynku głównego i dwóch oficyn. Mieściła się w nim m.in. stacja przeprzęgowa, ekspedycja, pokoje dla specjalnych gości. Wozy i przesyłki kursowały do Warszawy, Kowna i Grodna.  Obecnie obiekt zajmuje szkoła muzyczna.; dworek generała Prądzyńskiego – dziś siedziba Działu Historii Kanału Augustowskiego Muzeum Ziemi Augustowskiej. Ekspozycja zawiera dokumenty i pamiątki związane z dziejami Kanału;. Kanał Augustowski – łączy dopływy Wisły z Bałtykiem poprzez dopływy Niemnajest częścią Szlaku Batoregoujęty w rejestrze zabytków nieruchomych oraz uznany za pomnik historiirejs statkiem –  po jeziorze Pojezierza Augustowskiego – Białe, Necko, Studzieniczne, Rospuda oraz kanały – Augustowski i Bystry. Ponadto rejsy odbywają się na rzece  Netta, W porcie Żeglugi zobaczymy zabytkową barkę, wystawę kamieni oraz film z rejsu Papieża Jana Pawła II, który odbył się 9 czerwca 1999 r. 
 • Studzieniczna – Sanktuarium Maryjne – miejsce kultu maryjnego, które. odwiedził Papież Jan Paweł II, w czasie swojej pielgrzymki. Kaplica z cudownym obrazem Matki Boskiej Studzienicznej – murowana kapliczka w kształcie ośmiokątnej rotundy, wewnątrz mieści się cudowny obraz Matki Bożej Studzieniczańskiej – XVIII-wieczna kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej; Kościół Matki Bożej Szkaplerznej – pierwszy drewniany kościółek, który powstał w Studzienicznej w związku z rozwijającym się na wyspie Jeziora Studzienicznego kultem obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.; Pomnik Papieża Jana Pawła II –  upamiętnia wizytę Ojca Świętego w czerwcu 1999 r.
 • Przewieź – śluza – licząc od strony Biebrzy to szósta śluza na Kanale Augustowskim. Znajduje się na terenie Augustowa w jego części Przewięź pomiędzy jeziorami Studzienicznym i Białym Augustowskim. Do dzisiaj zachowała się w oryginalnym stanie. 
 • Wigry – zespól klasztoru Kamedułów – położony nad Jeziorem Wigry, w malowniczym zakątku Suwalszczyzny. Z wzgórza, na którym jest usytuowany podziwiać będziemy teren wokół zabudowań Kościoła p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, dawnych eremów zakonników, wieży zegarowej, Zachwycają piękne ogrody i mała przystań.
 • Sejny – zespół klasztorny Dominikanów – jeden z najcenniejszych zespołów klasztornych i jedyny w stylu baroku wileńskiego w woj. podlaskim. Pełni funkcję sanktuarium, w którym otaczana jest kultem słynąca cudami figura Matki Bożej Sejnejskiej; synagoga – jedyna ocalała na Suwalszczyźnie bożnica.
CENA: od 325 zł ( przy min. 45 uczestnikach)
 

Cena zawiera: transport, opłaty drogowe i parkingowe, opiekę pilota, usługi przewodników, wstępy do zwiedzanych obiektów, nocleg, wyżywienie – 1 x obiadokolacja, 1 x śniadanie, 1 x obiad ostatniego dnia wycieczki,udział 3 opiekunów, ubezpieczenie NNW, podatek VAT

augustów
kazimierz d


TRÓJKĄT TURYSTYCZNY - KAZIMIERZ DOLNY / NAŁĘCZÓW / PUŁAWY

Kazimierz Dolny, Nałęczów, Puławy, z racji nieprzeciętnych walorów widokowych, historycznych i kulturowych zwane są Trójkątem Turystycznym. Do programu włączamy także Kozłówkę, której Zespół Pałacowo – Parkowy, doskonale wpisuje się w piękno zwiedzanej trasy. 

Polecamy dla uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych

Program:

 • Kazimierz Dolny – Rynek – najbardziej rozpoznawalne miejsce w Kazimierzu. Pospacerujemy placem, zawsze tętniącym życiem, toczonym z trzech stron kamienicami, z których uwagę przykuwają bogato zdobione kamienice Przybyłów; kościół farny – prawdziwy skarb! – z jednymi z najstarszych organów w Polsce, które służą do dzisiaj. Kościół znajduje się na Szlaku Renesansu Lubelskiego; punkt widokowy na Górze Trzech Krzyży – najpiękniejsza panorama Kazimierza Dolnego. Piękne krajobrazy można podziwiać o każdej porze dnia  i roku. Ustawione na szczycie krzyże upamiętniają epidemię cholery, która dawniej nawiedziła miasto; rejs statkiem turystycznym po Wiśle – statek wypływa z portu w Kazimierzu i płynie w górę Wisły mijając stare kamieniołomy, Męćmierz i dopływa do „Krowiej wyspy”, po czym zawraca do Kazimierza.; spacer wąwozami lessowymi – okolice Kazimierza słyną z malowniczych wąwozów. Najpopularniejszym jest Korzeniowy Dół, gdzie wysokość ścian dochodzi nawet do kilkunastu metrów! 
 • Kozłówka – Muzeum Zamoyskich – rezydencja magnacka, dawna siedziba arystokratycznych rodów Bielińskich i Zamoyskich, jeden z najlepiej zachowanych zespołów pałacowych w Europie. Zwiedzamy Pałac, Powozownię, Galerię Sztuki Socrealizmu, Kaplicę.
 • Nałęczówuzdrowisko – z leczniczym mikroklimatem; Muzeum Bolesława Prusa – propaguje twórczość pisarza, przypomina o jego związkach z Lubelszczyzną; Muzeum Stefana Żeromskiego – mieści się w dawnej pracowni pisarza, Chata została wybudowana za honorarium otrzymane za “Popioły” i była letnim domem pisarza, kończył w niej “Dzieje grzechu”, napisał “Dumę o hetmanie”, “Słowo o bandosie” , “Różę”; park zdrojowy – pełniący funkcję uzdrowiskową. Na terenie parku znajduje się Pałac Małachowskich – najstarsze zabytkowe sanatorium, łazienki oraz domki: angielski, grecki i biskupi. Park Zdrojowy bogaty jest w rzeźby i pomniki. Można skorzystać z uroków palmiarni i skosztować wód mineralnych.  
 • Puławy Pałac Czartoryskich – kolekcja rodziny Czartoryskich – .niezwykłej wartości pamiątki związane z historią Polski m.in. militaria, wśród których podziwiać można zbroję husarską czy szablę króla Stanisława Leszczyńskiego; ogród w stylu angielskim – stworzony przez księżnę Izabelę Czartoryską, świątynia Sybilii – jest częścią zespołu pałacowo-parkowego przy pałacu Czartoryskich. pierwsze polskie muzeum narodowe.
CENA: od 320 zł ( przy min. 45 uczestnikach)
 
Cena zawiera: transport, opłaty drogowe i parkingowe, opiekę pilota, usługi przewodników, wstępy do zwiedzanych obiektów, nocleg, wyżywienie – 1 x obiadokolacja, 1 x śniadanie, 1 x obiad ostatniego dnia wycieczki, udział 3 opiekunów, ubezpieczenie NNW, podatek VAT
 


MAZURY - DZIEWICZA PRZYRODA

Mazuty to nie tylko Kraina Tysiąca Jezior. To także ślady historii – kościoły, kapliczki, sanktuaria, liczne zamki i twierdze oraz Wilczy Szaniec – są doskonałymi przykładami do przypomnienia sobie przeszłości czy pokazania dawnych dziejów młodym pokoleniom.

Polecamy dla uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Program:

 • Św. Lipka – Sanktuarium Maryjne – jeden z najbardziej znanych kościołów na Warmii i Mazurach. Na ołtarzu głównym znajduje się obraz Matki Boskiej Świętolipskiej. Miejsce zwane “Częstochową Północy” przyciąga rzesze turystów i pielgrzymów.
 • Reszel – zamek biskupów warmińskich –  w zamku rezydowali biskupi warmińscy. To masywna budowla ze strzelistą wieżyczką, okrągłą basztą i bramą prowadzącą na dziedziniec. Reszel jako jedyne miasto w woj. warmińsko – mazurskim znalazło się w światowym rejestrze zabytków; gotyckie mosty przecinające rzekę Sajnę. To najstarsze tego typu obiekty mostowe w Polsce. Z racji różnić w wielkości nazywane „wysokim” i „niskim”. Warte obejrzenia jako unikalny przykład techniki budowlanej.
 • Gierłoż – ruiny kwatery Hitlera – “Wilczy Szaniec” to miasteczko bunkrów otoczone lasem, jeziorami i bagnami. Największa i najbardziej rozpoznawalna polowa kwatera dowodzenia Adolfa Hitlera, Bunkry kryją wiele zagadek i imponują swoimi rozmiarami, rozmachem oraz solidnością. 
 • Giżycko – twierdza Boyen – największy zabytek na Mazurach; doskonale zachowany przykład pruskiej szkoły fortyfikacyjnej. Położona na przesmyku pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Zbudowana na obszarze liczącym ok. 100 ha, stanowiła bardzo ważny obiekt strategiczny Prus Wschodnich. 
 • jeziora mazurskie – rejs statkiem Mikołajki – Ruciane Nida – stanowi jedną z najatrakcyjniejszych wycieczek statkami „białej floty” Żeglugi Mazurskiej. Szlak prowadzi po niezwykle malowniczym, jeziorze Bełdany, którego brzegi porastają lasy Puszczy Piskiej. Dodatkową atrakcją jest lekkie zboczenie z kursu i wpłynięcie na największe polskie jezioro – Śniardwy. 
CENA: od 315 zł ( przy min. 45 uczestnikach)
 

Cena zawiera: transport, opłaty drogowe i parkingowe, opiekę pilota, usługi przewodników, wstępy do zwiedzanych obiektów, nocleg, wyżywienie – 1 x obiadokolacja, 1 x śniadanie, 1 x obiad ostatniego dnia wycieczki,udział 3 opiekunów, ubezpieczenie NNW, podatek VAT

lipka
Kozłówka1


PERŁY LUBELSZCZYZNY

Zwiedzamy Lubelszczyznę – region z wielowiekową historią. Stolica regionu Lublin ukaże różnorodność kultur i wyznań. Odwiedzimy miejsce symbol – Majdanek – muzeum martyrologiczne oraz Kozłówkę z magnackim Zespołem Pałacowo – Parkowym.

Polecamy dla uczniów klasy VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Program:

 • Lublin – Zamek Kazimierza Wielkiego i kaplica Trójcy Św.  – zamek królewski w Lublinie, wielokrotnie przebudowywany, niegdyś wykorzystywany jako więzienie, a obecnie siedziba Muzeum Lubelskiego. Kaplica Trójcy Świętej, wchodząca w skład zamku. jest jednym z najcenniejszych zabytków sztuki średniowiecznej w Polsce i w Europie; Stare Miastonajpiękniejsza część Lublina, Na terenie Starego Miasta znajdują się liczne zabytki, w tym pozostałości murów miejskich, renesansowe kamienice, ratusz stojący na środku rynku, archikatedra i Wieża Trynitarska, bazylika dominikanów, Teatr StaryBrama Grodzka i Krakowska – dwie historyczne bramy, znajdujące się po przeciwległych stronach Starego Miasta; Archikatedra Lubelska ma dwóch patronów – św. Jana Chrzciciela oraz św. Jana Ewangelistę, została wzniesiona jako część zespołu klasztornego dla zakonu Jezuitów. Zwiedzamy zakrystię akustyczną, skarbiec i krypty; spektakl w Teatrze im. Juliusza Ostrewy –  jedyny w Lublinie teatr dramatyczny i repertuarowy (spektakl zgodny z repertuarem)
 • Majdanek – Państwowe Muzeum na Majdanku – powstało na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Muzeum prowadzi działalność wystawienniczą, edukacyjną i naukową. Misją Muzeum jest pielęgnowanie pamięci i rozwijanie edukacji historycznej o okupacji niemieckiej na Lubelszczyźnie podczas II wojny światowej (nie zaleca się zwiedzania przez dzieci poniżej 14. roku życia). 
 • Kozłówka – Muzeum Zamoyskich – rezydencja magnacka, dawna siedziba arystokratycznych rodów Bielińskich i Zamoyskich, jeden z najlepiej zachowanych zespołów pałacowych w Europie. Zwiedzamy Pałac, Powozownię, Galerię Sztuki Socrealizmu, Kaplicę.
CENA: od 325 zł ( przy min. 45 uczestnikach)
 
Cena zawiera: transport, opłaty drogowe i parkingowe, opiekę pilota, usługi przewodników, wstępy do zwiedzanych obiektów, nocleg, wyżywienie – 1 x obiadokolacja, 1 x śniadanie, 1 x obiad ostatniego dnia wycieczki, udział 3 opiekunów, ubezpieczenie NNW, podatek VAT
 


TORUŃ – PERŁA PÓŁNOCY

Toruń – jedno z najstarszych miast Polski i najpopularniejszych centrów turystycznych i kulturowych. Tutaj spotkamy światowego wymiaru zabytki architektury, zabytki sztuki artystycznej, obiekty militarne, atrakcje o tematyce astronomicznej, sztukę współczesną. kulturę i budownictwo ludowe. Dzięki położeniu miasta nad Wisłą oraz na styku Kujaw, Ziemi Chełmińskiej, Doliny Drwęcy i Ziemi Dobrzyńskiej, posiada niezwykłe walory przyrodnicze.   

Polecamy dla uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Program:

Toruń:

 • Planetarium Centrum Popularyzacji Kosmosu – w mieście urodzenia największego polskiego astronoma nie mogło zabraknąć tego typu placówki. Popularne pokazy astronomiczne opowiadają o  wszechświecie, gwiazdozbiorach, planetach i galaktykach. Seans –  tytuł zgodny z bieżącym repertuarem; 
 • trasa średniowieczna Stare Miasto Łuk Cezara – kamienica w barokowym stylu, Kościół Mariacki – jeden z trzech największych kościół w północnej Polsce. Góruje nad północną częścią Starego Miasta; bogaty w zabytki cenne artystycznie i historycznie. Rynek StaromiejskiRatusz Staromiejski – najważniejszy zabytek toruńskiej starówki, jeden z największych ceglanych budynków tego typu w Europie, Dwór Artusa – obok gdańskiego, jedyny taki obiekt na świecie,  Kościół Ducha Św. – akademicki, katolicki Kościół prowadzony przez Księży Jezuitów, kamienica Pod Gwiazdą – jeden z najokazalszych barokowych domów mieszczańskich w środkowej i północnej Europie, gospoda flisacza – jedna z wielu gospód w dawnym Toruniu, pomnik Kopernika – najważniejszy symbol Torunia, pomnik Flisaka – otoczony przez osiem żab symbolizuje związek Torunia z WisłąDom Kopernika –  kamienica, w której prawdopodobnie urodził się Mikołaj Kopernik; Krzywa Wieża – owiana licznymi legendami, najbardziej znana baszta toruńska, zespół murów obronnych – najdłuższy, kilometrowy fragment ciągnie się wzdłuż Wisły; spichrze – jedne z najbardziej charakterystycznych budynków Torunia, przetrwały do dziś jako świadectwo zamożności miasta; Brama żeglarska – dawniej najważniejsze wejście do miasta, gdzie przy dźwięku dzwonu uroczyście witano przybywających tutaj polskich królów, Droga Królewska – trasa, którą przemierzał przybywający do Torunia orszak królów polskich, katedra Świętojańska – światowej klasy gotycka architektura, skarbnica bezcennych dzieł sztuki, Dom Eskenów – mieści się w nim Muzeum Historii Torunia; Brama Mostowa – była najbardziej nowoczesną bramą strzegąca miasta od strony portu; Dwór Bractwa św. Jerzego z Basztą Wartownią – zbudowany po zburzeniu zamku krzyżackiego, prawdopodobnie z wykorzystaniem jego cegieł, Ruiny Zamku Krzyżackiego – pozostałość  po warowni krzyżackiej na terenie Ziemi Chełmińskiej.  
 • Żywe Muzeum Piernika – wizyta w pierwszej tego typu interaktywnej placówce w Europie, mieści się w samym centrum miasta, 199 kroków od pomnika Kopernika; 
 • trasa Średniowieczna Nowe Miasto – Rynek Nowomiejski – główny plac Nowego Miasta, dawnej, rzemieślniczej części Torunia, Kościół św, Jakuba – stojący w narożniku Rynku Nowomiejskiego najcenniejszy zabytek Nowego Miasta; Gospoda pod Modrym Fartuchem – barokowa kamienica z czynną do dziś toruńską gospodą, Apteka pod Lwem – najstarsza apteka w Toruniu, ul. Św. Katarzyny – jedna z najważniejszych ulic Nowego Miasta Torunia,. łączy Rynek Nowomiejski z placem św. Katarzyny; Kamienica Gutenberga – jedyna architektoniczna pamiątka związana z długą, bo ponad  450 – letnią tradycją drukarstwa toruńskiego; ul. Małe Garbary – przyjęła swoją nazwą odkąd ulicą zaczęli zasiedlać garbarze , Most Pauliński – osobliwość Torunia, znajduje się na fragmentach dawnego średniowiecznego mostu łączącego Stare MiastoNowe Miastoprzyziemia Kościoła św. Mikołaja – pozostałości gotyckiego dominikańskiego kościoła; baszta Koci Łeb – znajduje się w północnej części murów miejskich  Według toruńskiej legendy miejsce poświęcone jest pamięci dzielnego kota, który wsławił się podczas obrony Torunia przed Szwedami. Była też baszta  Kocie Łapy, Koci Ogon  i Koci Brzuch; Kamienice Rösnera – połączone gotyckie kamienice z malowidłami ściennymi i stropowymi. Właścicielem kamienicy był burmistrz toruński, Johann Gottfried Rösner, 
CENA: od 355 zł ( przy min. 45 uczestnikach)
 

Cena zawiera: transport, opłaty drogowe i parkingowe, opiekę pilota, usługi przewodników, wstępy do zwiedzanych obiektów, nocleg, wyżywienie – 1 x obiadokolacja, 1 x śniadanie, 1 x obiad ostatniego dnia wycieczki,udział 3 opiekunów, ubezpieczenie NNW, podatek VA

torun ok

Kontakt

Biuro Turystyczne AQUARIS
Grzegorz Wyszomierski

08-330 Kosów Lacki, ul. Leśna 25

Zadzwoń

+ 48 692 554 303

Napisz

info@aquaris.com.pl

Koncesja Organizatorów i Pośredników Turystycznych nr 976 wydana przez Marszałka Województwa Mazowieckiego
Gwarancja Ubezpieczeniowa Turystyczna M 515936
SIGNAL IDUNA POLSKA

NIP: 823 – 139 – 20 – 33
REGON: 712577286

Nr konta  PLN:  17 2490 0005 0000 4500 5304 7335
Nr konta EURO:   PL 03 2490 0005 0000 4600 7424 4851

Przewiń do góry