kazimierz d


TRÓJKĄT TURYSTYCZNY - KAZIMIERZ DOLNY / NAŁĘCZÓW / PUŁAWY

Kazimierz Dolny, Nałęczów, Puławy, z racji nieprzeciętnych walorów widokowych, historycznych i kulturowych zwane są Trójkątem Turystycznym. Do programu włączamy także Kozłówkę, której Zespół Pałacowo – Parkowy, doskonale wpisuje się w piękno zwiedzanej trasy. 

Polecamy dla uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych

Program:

 • Kazimierz Dolny – Rynek – najbardziej rozpoznawalne miejsce w Kazimierzu. Pospacerujemy placem, zawsze tętniącym życiem, toczonym z trzech stron kamienicami, z których uwagę przykuwają bogato zdobione kamienice Przybyłów; kościół farny – prawdziwy skarb! – z jednymi z najstarszych organów w Polsce, które służą do dzisiaj. Kościół znajduje się na Szlaku Renesansu Lubelskiego; punkt widokowy na Górze Trzech Krzyży – najpiękniejsza panorama Kazimierza Dolnego. Piękne krajobrazy można podziwiać o każdej porze dnia  i roku. Ustawione na szczycie krzyże upamiętniają epidemię cholery, która dawniej nawiedziła miasto; rejs statkiem turystycznym po Wiśle – statek wypływa z portu w Kazimierzu i płynie w górę Wisły mijając stare kamieniołomy, Męćmierz i dopływa do „Krowiej wyspy”, po czym zawraca do Kazimierza.; spacer wąwozami lessowymi – okolice Kazimierza słyną z malowniczych wąwozów. Najpopularniejszym jest Korzeniowy Dół, gdzie wysokość ścian dochodzi nawet do kilkunastu metrów! 
 • Kozłówka – Muzeum Zamoyskich – rezydencja magnacka, dawna siedziba arystokratycznych rodów Bielińskich i Zamoyskich, jeden z najlepiej zachowanych zespołów pałacowych w Europie. Zwiedzamy Pałac, Powozownię, Galerię Sztuki Socrealizmu, Kaplicę.
 • Nałęczówuzdrowisko – z leczniczym mikroklimatem; Muzeum Bolesława Prusa – propaguje twórczość pisarza, przypomina o jego związkach z Lubelszczyzną; Muzeum Stefana Żeromskiego – mieści się w dawnej pracowni pisarza, Chata została wybudowana za honorarium otrzymane za “Popioły” i była letnim domem pisarza, kończył w niej “Dzieje grzechu”, napisał “Dumę o hetmanie”, “Słowo o bandosie” , “Różę”; park zdrojowy – pełniący funkcję uzdrowiskową. Na terenie parku znajduje się Pałac Małachowskich – najstarsze zabytkowe sanatorium, łazienki oraz domki: angielski, grecki i biskupi. Park Zdrojowy bogaty jest w rzeźby i pomniki. Można skorzystać z uroków palmiarni i skosztować wód mineralnych.  
 • Puławy Pałac Czartoryskich – kolekcja rodziny Czartoryskich – .niezwykłej wartości pamiątki związane z historią Polski m.in. militaria, wśród których podziwiać można zbroję husarską czy szablę króla Stanisława Leszczyńskiego; ogród w stylu angielskim – stworzony przez księżnę Izabelę Czartoryską, świątynia Sybilii – jest częścią zespołu pałacowo-parkowego przy pałacu Czartoryskich. pierwsze polskie muzeum narodowe.
CENA: od 320 zł ( przy min. 45 uczestnikach)
 
Cena zawiera: transport, opłaty drogowe i parkingowe, opiekę pilota, usługi przewodników, wstępy do zwiedzanych obiektów, nocleg, wyżywienie – 1 x obiadokolacja, 1 x śniadanie, 1 x obiad ostatniego dnia wycieczki, udział 3 opiekunów, ubezpieczenie NNW, podatek VAT
 

Chcę otrzymać program wycieczki

  Nazwa instytucji

  Adres

  Imię i nazwisko osoby zgłaszającej

  Telefon

  Email

  Przewidywany termin wycieczki

  Przewidywana ilość uczestników

  Wiek uczestników

  Dodatkowe informacje o uczestnikach (np. czy w grupie są uczniowie niepełnosprawni)

  Proponowane zmiany programu (w przypadku braku zmian proszę zostawić puste miejsce)

  Uwagi

  Kontakt

  Biuro Turystyczne AQUARIS
  Grzegorz Wyszomierski

  08-330 Kosów Lacki, ul. Leśna 25

  Zadzwoń

  + 48 692 554 303

  Napisz

  info@aquaris.com.pl

  Koncesja Organizatorów i Pośredników Turystycznych nr 976 wydana przez Marszałka Województwa Mazowieckiego
  Gwarancja Ubezpieczeniowa Turystyczna M 515936
  SIGNAL IDUNA POLSKA

  NIP: 823 – 139 – 20 – 33
  REGON: 712577286

  Nr konta  PLN:  17 2490 0005 0000 4500 5304 7335
  Nr konta EURO:   PL 03 2490 0005 0000 4600 7424 4851

  Przewiń do góry