ZAMOŚĆ I CHEŁM - ATRAKCJE LUBELSZCZYZNY

Unikatowe i piękne miejsca Lubelszczyzny – Zamość, którego symbolem jest wpisane na  Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Stare Miasto i Chełm, leżący na kredowej skale z zabytkową Kopalnią Kredy. 

Polecamy dla uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Program:

  • Zamość – Rynek Wielki – poznamy jeden z najwspanialszych placów Europy! Zaprojektowany na wzór antycznego „forum publicum” lub włoskiej „piazzy”, otoczony jest kamienicami mieszczańskimi z arkadowymi podcieniami; przejdziemy do Pałacu Zamoyskich – dawnej rezydencji założyciela miasta Jana Zamoyskiego i rodziny Zamoyskich oraz Akademii Zamojskiej – uczelni założonej przez Jana Zamoyskiego. Była pierwszą prywatną uczelnią, a trzecią, po krakowskiej i wileńskiej, uczelnią Rzeczypospolitej. Kolejne obiekty na naszej trasie to: wybudowana w centrum dzielnicy żydowskiej Synagoga – jedna z najpiękniejszych synagog w Polsce! Na uwagę w niej zasługuje wnętrze sali modlitw; Katedra Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła –  jedna z najwspanialszych polskich świątyń! Katedrę ufundował Jan Zamoyski .jako wotum dziękczynne za liczne zwycięstwa. W „państwie zamojskim” odgrywała tę samą rolę, co katedra wawelska w Rzeczypospolitej; Twierdza Zamość  – Trasa Turystyczna w Bastionie VII oraz Nadszańca – liczy ok. 0,5 km. Prowadzi przez podziemne korytarze i galerie strzelnicze. Na Nadszańcu znajduje się taras widokowy oraz kolekcja armat; Rotunda – miała za zadanie umacniać obronność miasta. Przetrwała do czasów obecnych w niezmienionym kształcie. Wzdłuż alei prowadzącej do Rotundy i dookoła jej murów znajduje się cmentarz. 
  • Chełm – podziemia kredowe – unikatowy na skalę światową labirynt podziemnych korytarzy wykutych w skale kredowej, której złoża zalegają obficie pod powierzchnią miasta. Ciągną się one pod Starym Miastem; zespół klasztorny popijarski – barokowy zespół architektoniczny, Główne obiekty to Kościół Parafialny pw. Rozesłania Świętych Apostołów oraz Kolegium; cerkiew św. Mikołaja i seminarium – unicka, a następnie prawosławna cerkiew przy seminarium duchownym; prawosławna cerkiew parafialna – świątynia zbudowana jako cerkiew wojskowa. Po odzyskaniu niepodległości przez Polskę jako jedyna z cerkwi Chełma nie została  zburzona i otrzymała honorową rangę soboru. 
CENA: od 315 zł ( przy min. 45 uczestnikach)
 
Cena zawiera: transport, opłaty drogowe i parkingowe, opiekę pilota, usługi przewodników, wstępy do zwiedzanych obiektów, nocleg, wyżywienie – 1 x obiadokolacja, 1 x śniadanie, 1 x obiad ostatniego dnia wycieczki, udział 3 opiekunów, ubezpieczenie NNW, podatek VAT
  

Chcę otrzymać program wycieczki

  Nazwa instytucji

  Adres

  Imię i nazwisko osoby zgłaszającej

  Telefon

  Email

  Przewidywany termin wycieczki

  Przewidywana ilość uczestników

  Wiek uczestników

  Dodatkowe informacje o uczestnikach (np. czy w grupie są uczniowie niepełnosprawni)

  Proponowane zmiany programu (w przypadku braku zmian proszę zostawić puste miejsce)

  Uwagi

  Kontakt

  Biuro Turystyczne AQUARIS
  Grzegorz Wyszomierski

  08-330 Kosów Lacki, ul. Leśna 25

  Zadzwoń

  + 48 692 554 303

  Napisz

  info@aquaris.com.pl

  Koncesja Organizatorów i Pośredników Turystycznych nr 976 wydana przez Marszałka Województwa Mazowieckiego
  Gwarancja Ubezpieczeniowa Turystyczna M 515936
  SIGNAL IDUNA POLSKA

  NIP: 823 – 139 – 20 – 33
  REGON: 712577286

  Nr konta  PLN:  17 2490 0005 0000 4500 5304 7335
  Nr konta EURO:   PL 03 2490 0005 0000 4600 7424 4851

  Przewiń do góry