ZIELONE PŁUCA SUWALSZCZYZNY

Unikatowy pod względem przyrodniczym obszar naszego kraju. Charakterystyczne ukształtowanie terenu, liczne rzeki i jeziora, parki narodowe i krajobrazowe, a także rezerwaty przyrody stanowią najbardziej atrakcyjne ekologicznie miejsce na mapie Polski. 

Polecamy dla uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Program:

 • Augustów – Muzeum Ziemi Augustowskiej – miejsce, które przybliży historię regionu Augustowa i okolic. Najbardziej cenne muzealia – dokument potwierdzający prawa przedmieszczanom Augustowa z podpisem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz teczka rękopisów z notatkami Ignacego Prądzyńskiego . Polecamy lekcje muzealne dostosowane do danej grupy wiekowej; Stara Poczta – warty zobaczenia dawny kompleks pocztowy składający się z budynku głównego i dwóch oficyn. Mieściła się w nim m.in. stacja przeprzęgowa, ekspedycja, pokoje dla specjalnych gości. Wozy i przesyłki kursowały do Warszawy, Kowna i Grodna.  Obecnie obiekt zajmuje szkoła muzyczna.; dworek generała Prądzyńskiego – dziś siedziba Działu Historii Kanału Augustowskiego Muzeum Ziemi Augustowskiej. Ekspozycja zawiera dokumenty i pamiątki związane z dziejami Kanału;. Kanał Augustowski – łączy dopływy Wisły z Bałtykiem poprzez dopływy Niemnajest częścią Szlaku Batoregoujęty w rejestrze zabytków nieruchomych oraz uznany za pomnik historiirejs statkiem –  po jeziorze Pojezierza Augustowskiego – Białe, Necko, Studzieniczne, Rospuda oraz kanały – Augustowski i Bystry. Ponadto rejsy odbywają się na rzece  Netta, W porcie Żeglugi zobaczymy zabytkową barkę, wystawę kamieni oraz film z rejsu Papieża Jana Pawła II, który odbył się 9 czerwca 1999 r. 
 • Studzieniczna – Sanktuarium Maryjne – miejsce kultu maryjnego, które. odwiedził Papież Jan Paweł II, w czasie swojej pielgrzymki. Kaplica z cudownym obrazem Matki Boskiej Studzienicznej – murowana kapliczka w kształcie ośmiokątnej rotundy, wewnątrz mieści się cudowny obraz Matki Bożej Studzieniczańskiej – XVIII-wieczna kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej; Kościół Matki Bożej Szkaplerznej – pierwszy drewniany kościółek, który powstał w Studzienicznej w związku z rozwijającym się na wyspie Jeziora Studzienicznego kultem obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.; Pomnik Papieża Jana Pawła II –  upamiętnia wizytę Ojca Świętego w czerwcu 1999 r.
 • Przewieź – śluza – licząc od strony Biebrzy to szósta śluza na Kanale Augustowskim. Znajduje się na terenie Augustowa w jego części Przewięź pomiędzy jeziorami Studzienicznym i Białym Augustowskim. Do dzisiaj zachowała się w oryginalnym stanie. 
 • Wigry – zespól klasztoru Kamedułów – położony nad Jeziorem Wigry, w malowniczym zakątku Suwalszczyzny. Z wzgórza, na którym jest usytuowany podziwiać będziemy teren wokół zabudowań Kościoła p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, dawnych eremów zakonników, wieży zegarowej, Zachwycają piękne ogrody i mała przystań.
 • Sejny – zespół klasztorny Dominikanów – jeden z najcenniejszych zespołów klasztornych i jedyny w stylu baroku wileńskiego w woj. podlaskim. Pełni funkcję sanktuarium, w którym otaczana jest kultem słynąca cudami figura Matki Bożej Sejnejskiej; synagoga – jedyna ocalała na Suwalszczyźnie bożnica.
CENA: od 325 zł ( przy min. 45 uczestnikach)
 

Cena zawiera: transport, opłaty drogowe i parkingowe, opiekę pilota, usługi przewodników, wstępy do zwiedzanych obiektów, nocleg, wyżywienie – 1 x obiadokolacja, 1 x śniadanie, 1 x obiad ostatniego dnia wycieczki,udział 3 opiekunów, ubezpieczenie NNW, podatek VAT

Chcę otrzymać program wycieczki

  Nazwa instytucji

  Adres

  Imię i nazwisko osoby zgłaszającej

  Telefon

  Email

  Przewidywany termin wycieczki

  Przewidywana ilość uczestników

  Wiek uczestników

  Dodatkowe informacje o uczestnikach (np. czy w grupie są uczniowie niepełnosprawni)

  Proponowane zmiany programu (w przypadku braku zmian proszę zostawić puste miejsce)

  Uwagi

  8024463435_7f6ea13ae8_b

  Kontakt

  Biuro Turystyczne AQUARIS
  Grzegorz Wyszomierski

  08-330 Kosów Lacki, ul. Leśna 25

  Zadzwoń

  + 48 692 554 303

  Napisz

  info@aquaris.com.pl

  Koncesja Organizatorów i Pośredników Turystycznych nr 976 wydana przez Marszałka Województwa Mazowieckiego
  Gwarancja Ubezpieczeniowa Turystyczna M 515936
  SIGNAL IDUNA POLSKA

  NIP: 823 – 139 – 20 – 33
  REGON: 712577286

  Nr konta  PLN:  17 2490 0005 0000 4500 5304 7335
  Nr konta EURO:   PL 03 2490 0005 0000 4600 7424 4851

  Przewiń do góry